Vsmart Extensions
NOWA SPECJALNOŚĆ - KULTURA DALEKIEGO WSCHODU
Wpisany przez Msz    piątek, 15 stycznia 2016 20:11

KULTURA DALEKIEGO WSCHODU

Kultura Dalekiego Wschodu to unikalna specjalność, w ramach której studenci uczą się języka orientalnego w wymiarze aż 720 godzin (do wyboru chiński lub japoński) oraz poznają różnorodne aspekty kultur Dalekiego Wschodu – przed wszystkim Chin i Japonii.

W trakcie studiów istnieje także możliwość doskonalenia znajomości języka w Chinach, na Tajwanie lub w Japonii oraz nauki nowych języków orientalnych w innych krajach regionu (np. w Indonezji lub Korei).

Poza lektoratami w programie studiów znajdują się następujące kursy dotyczące kultury Dalekiego Wschodu:

• Wstęp do japonologii,

• Literatura chińska (klasyczna i współczesna),

• Literatura japońska (do wyboru klasyczna lub współczesna),

• Historia idei w Chinach i Japonii,

• Kultura dawnych Chin,

• Kultura współczesnych Chin,

• Historia i społeczeństwo Chin,

• Etnografia Azji,

• Kino i TV w Azji Wschodniej,

• Orient w kulturze i literaturze europejskiej.

Prócz tego program studiów obejmuje także przedmioty ogólnokulturoznawcze, umożliwiające zdobycie szerszej wiedzy oraz kompetencji i praktycznych umiejętności przydatnych osobom, które planują zostać specjalistami w dziedzinie kultury Dalekiego Wschodu.

Program studiów jest opracowany i prowadzony przez trzy jednostki Katedrę Kulturoznawstwa, Zakład Japonistyki oraz Centrum Języka i Kultury Chińskiej.

DLACZEGO WARTO STUDIOWAĆ  KULTURĘ DALEKIEGO WSCHODU NA  UMK?

1. To jedyne studia w regionie z intensywną nauka języka chińskiego lub japońskiego (8 godzin w tygodniu przez 3 lata).

2. Nauka języka jest prowadzona przez lektorów polskich i zagranicznych, dodatkowo proponujemy zajęcia z języka chińskiego/japońskiego w biznesie.

3. UMK ma podpisane umowy, w ramach których istnieją liczne możliwości wyjazdów stypendialnych do Azji Wschodniej i Południowo-Wschodniej.

4. Prócz nauki języka proponujemy szeroki wachlarz zajęć umożliwiających poznanie dawnej oraz współczesnej kultury Dalekiego Wschodu (literatura, teatr, film, muzyka, sztuki plastyczne, kultura popularna).

CO PO STUDIACH?

1. Absolwenci specjalności Kultura Dalekiego Wschodu, którzy dobrze opanowali język chiński lub japoński, są rzadkimi specjalistami, poszukiwanymi przez pracodawców w takich branżach, jak:

• obsługa ruchu turystycznego,

• obsługa biznesu,

• nauka języków orientalnych,

• obsługa instytucji kulturalnych w Polsce i w Azji, zwłaszcza placówek promujących

PROGRAM STUDIÓW, OPIS I ZASADY REKRUTACJI

Poprawiony: sobota, 24 września 2016 16:30